Mydło lniane w płynie

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 1 kg
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (4 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 36,59 zł 45,00 zł

mydło lniane w płynie - koncentrat do mycia, sprzatnia i prania ręcznego

Masz olejowane lub woskowane podłogi z drewna? Chcesz szybko i sprawnie wyczyścić meble ogrodowe?

Polecamy mydło na bazie oleju lnianego Allback

  •  Czysty, naturalny, pozbawiony sztucznych dodatków produkt czyszczący ogólnego zastosowania,
  •  Nie zawiera wosku - nie tworzy powłoki na mytej powierzchni


PH nierozcieńczonego produktu: ok. 9,5.

Niewielka ilość oleju lnianego zawartego w preparacie nie przekształciła się w mydło i pozostaje na mytej powierzchni jako dodatkowa ochrona.

 

Mycie różnego rodzaju powierzchni.

Nadaje się do regularnego mycia na mokro wszystkich woskowanych i olejowanych powierzchni drewnianych. Przydatny także do mycia podłóg, kafelków i blatów w kuchni lub łazience, do higieny osobistej i do prania. Do mycia podłóg służy roztwór 0.1 litra mydła na wiadro wody. Nie nadaje się do zmywarek!

Mycie drewnianych okien i drzwi.

Ramy okien drewnianych należy myć przynajmniej dwa razy w roku za pomocą wody z mydłem lnianym i miękkiej ściereczki. Mydło zmiękcza wodę i pomaga usunąć nagromadzony brud. Podobnie pielęgnuje się drewniane drzwi.


Usuwanie plam z ubrań.
Niewielką ilość mydła i wody wetrzyj w plamę. Pozostaw na kilkanaście minut, a następnie wypierz w pralce. W przypadku tkanin kolorowych przed zastosowaniem zrób próbę trwałości koloru w niewidocznym miejscu.

Mycie pędzli.

Polecamy mydło lniane szczególnie do mycia rąk i pędzli przy malowaniu farbami Allback lub innymi farbami na bazie oleju. Używanie do mycia pędzli rozpuszczalników takich jak benzyna czy terpentyna jest niebezpieczne dla zdrowia.

 

Zmywanie starej farby i rdzy.

Mydło lniane może być używane do oczyszczania okuć stolarskich i innych metalowych przedmiotów ze starych powłok malarskich i rdzy.  Czyszczone przedmioty należy przez kilka godzin gotować na małym ogniu w wodnym roztworze mydła, a następnie zostawić do ostygnięcia. Po wyjęciu z mydła czyścić szmatką lub szczoteczką.

Pozbywanie się mchu i pleśni z drewna.

Mydłem lnianym można czyścić powierzchnie drewniane zaatakowane przez mech i pleśń. Czyszczoną powierzchnię należy zwilżyć wodą, a następnie nałożyć pędzlem mydło. Szorować szczotką ze sztywnym włosiem aż do usunięcia nalotów. Po wyschnięciu powierzchnię zabezpieczyć olejem lnianym lub farbą lnianą Allback.

mydło lniane

UWAGA: mydło standardowo sprzedawane jest bez pompki!

 

Więcej porad dotyczących wykorzystania mydła: TUTAJ

Podczas mycia z użyciem twardej wody może pojawić się biały osad. Nie ma to wpływu na efektywność produktu.

 

Mycie blatu stolika ogrodowego:

mycie mydłem lnianym

 

Do mycia mebli ogrodowych, desek tarasowych, małej architektury, podłóg itp. polecamy szczotkę do szorowania [znajdziesz ją w dziale INNE/Narzędzia]