Jak pakujemy?

Pakujemy ekologicznie, zgodnie z ideą less waste!

 

Przede wszystkim dokładamy wszelkich starań, aby każda paczka wychodząca z naszego sklepu była zapakowana jak najlepiej i dotarła do celu w nienaruszonym stanie. Dlatego nie obruszaj się, że w paczce jest dużo wypełniacza, albo że ciężkie wiaderka pakujemy w podwójne kartony – to nie marnotrawstwo zasobów tylko zabezpieczenie przed uszkodzeniem.

 

Nie chcemy generować odpadów, korzystamy z recyklingu!

 

Zależy nam na ochronie środowiska, dlatego materiały, których używamy do pakowania przesyłek pochodzą w 100% z recyklingu. Wykorzystujemy kartony, w których producenci dostarczają nam produkty, albo kupujemy kartony z papieru z odzysku. Puszki owijamy tekturą, słoiki i mniejsze przedmioty umieszczamy w papierowych torbach, a wszystko na koniec zabezpieczamy gniecionym papierem makulaturowym lub pociętym kartonem.

Czasem w paczce możesz znaleźć folię bąbelkową lub plastikową torebkę – nie kupujemy ich, dajemy drugie życie temu co sami otrzymaliśmy od naszych dostawców. Nie używamy wypełniaczy typu scropak ponieważ nie tylko zajmują dużo przestrzeni magazynowej ale też niestety, rozmakają w przypadku rozszczelnienia puszki czy kanistra z płynem.

Taśma klejąca, którą oklejamy kartony jest wykonana z ekologicznego, brązowego papieru, naturalnego kleju kauczukowego i farby na bazie wody. Cięższe paczki dla bezpieczeństwa oklejamy papierową taśmą zbrojoną lub taśmą kauczukową. W tym przypadku bezpieczeństwo paczki ma priorytet – taśmy papierowe są mniej wytrzymałe.

 

Dążymy do ograniczenia zużycia papieru na cele marketingowe!

 

W naszych paczkach czasem znajdziesz kolorowe ulotki produktowe – pracujemy nad tym, aby zastąpić je ulotkami z szarego papieru, częściowo wykonanego z włókien przetworzonych. Nie chcemy jednak wyrzucać starych zapasów, dlatego nadal ich używamy. Chętnie w ogóle zrezygnowalibyśmy z ulotek, dlatego w ramach testów do niektórych zamówień wysyłamy po zakupie link do pobrania elektronicznej wersji ulotki. Mamy nadzieję, że taka forma dostarczania informacji niedługo stanie się Waszą ulubioną i papierowe ulotki odejdą do lamusa.