Skrobak do farby - lillskrapan

Narzędzie wielofunkcyjne do usuwania starej farby, kitu szklarskiego, kleju itp. "Must have" dla każdego, kto zajmuje się renowacją starych okien!

  • Cena netto: 32,52 zł 40,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

To sprytne, niewielkie narzędzie ma za zadanie szybko usunąć stary kit i farbę z ram okiennych, drzwi itp. Opracował je ponad pół wieku temu norweski wynalazca Johann Harang, zajmujący się zawodowo odnawianiem starych okien. Pomysł polegał na stworzeniu uniwersalnego, małego i poręcznego narzędzia, spełniającego jednocześnie wiele funkcji.

Lillskrapan jest produkowany z jednego kawałka łatwej do ostrzenia, wytrzymałej stali owiniętej aluminiową blaszką chroniącą ręce. Na jednym końcu znajduje się skośny nóż przeznaczony do usuwania starego kitu z ram okiennych, nawet w trudno dostępnych narożnikach. Można go także używać do nakładania i wygładzania nowego kitu. Na drugim końcu znajduje się płaski skrobak do farby, który w razie potrzeby można zmienić w skrobak profilowany - pożądany kształt należy wyciąć w metalu, a następnie oszlifować i naostrzyć narzędzie.Gwoździe i sztyfty szklarskie można podważyć skrobakiem używając nacięcia z boku narzędzia.

Lillskrapan:

  • rozluźnia stary kit szklarski
  • pomaga usunąć szpilki i sztyfty szklarskie
  • skutecznie i delikatnie zeskrobuje farbę z drewna
  • pozwala dotrzeć do narożników i zagłębień
  • można dostosować do różnych kształtów i profili

Szerokość skrobaka 2,5 cm, długość 20,5cm.

 

Jak używać skrobaka?

Zarówno skrobak, jak i nóż znajdujący się na jego drugim końcu należy naostrzyć przed użyciem. Ponieważ narzędzie zrobiono z hartowanej stali walcowanej na zimno, możesz wielokrotnie szlifować skrobak lub dopasowywać kształt jego krawędzi do profili w oknach czy ozdobnych listew. 

Farbę dobrze jest rozmiękczyć przed przystąpieniem do pracy - nagrzewnicą lub za pomocą środków chemicznych.

Jeśli czyszczony przedmiot został pomalowany przed latami 70-tymi XX wieku, farba może zawierać ołów. Nie wdychaj pyłu powstającego podczas zeskrobywania (załóż maskę ochronną) a obszar roboczy przed czyszczeniem pokryj cienką warstwą oleju lnianego lub wosku. Olej lniany zapobiega pyleniu a dodatkowo zmiękcza farbę.

Zawsze zdrapuj farbę lub lakier wzdłuż słojów drewna, nigdy w poprzek. Skrobiąc w niewłaściwym kierunku uszkodzisz czyszczoną powierzchnię.

 


Zadaj pytanie dotyczące produktu. Nasz zespół z przyjemnością udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie.



Poradnik remontu i konserwacji historycznej stolarki okiennej

Poradnik remontu i konserwacji historycznej stolarki okiennej

03-01-2024
Mieszkasz w zabytkowym budynku? Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą publikacją NID na temat remontowania i konserwacji historycznej stolarki okiennej dostępną do pobrania bezpłatnie.