Farba Linus 3 l.

Farba do ścian - do wnętrz

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 5 kg
  • Dostępność: Dostępny  (9 szt.)

  • Historia ceny
  • Cena netto: 243,90 zł 300,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Linus Wall Paint to gęsta farba emulsyjna bez niebezpiecznych chemikaliów i rozpuszczalników

Farba wykonana jest z oleju lnianego, wody, celulozy, szelaku, wosku pszczelego i naturalnych pigmentów. Większość kolorów jest dostarczana jako biała farba bazowa z dołączonym workiem suchego pigmentu do zmieszania. Kolory Russet Red i Black są dostarczane jako gotowe (fabrycznie zmieszane).

MALUJ LINUSEM NA DOWOLNEJ POWIERZCHNI

Farba może być stosowana do wszystkich powierzchni we wnętrzach: drewno, tynk, tapety, płyty gipsowo-kartonowe, powierzchnie wyłożone tkaninami, ściany i sufity.  Daje całkowicie matową powierzchnię.

Farba Linus jest odporna na ciepło i może być stosowana na ścianie za piecem lub kominkiem.  

Powierzchnia pomalowana farbą daje się łatwo umyć wodą z mydłem.

Na bardzo chłonnych powierzchniach użyj podkładu Allbäck Primer, aby zmniejszyć chłonność powierzchni  a co za tym idzie liczbę wymaganych warstw farby.

 

 

Light Blue

Farba w kolorze White i Light Blue

 

Kościół w Norwegii

Norweski kościół malowany szarą farbą Linus 

 

KREATYWNE MALOWANIE

Farba ścienna Linus łatwo się aplikuje, jest prosta w pielęgnacji i ew. poprawianiu. Farba pozostaje oddychająca i dobrze współpracuje z oddychającymi ścianami. 

Kontroluj teksturę malowanej powierzchni, w razie potrzeby dodając do farby wodę i używając różnych narzędzi: wałków, pędzli, aplikatorów.

Linus nadaje się do malowania szablonami. Farbę można zagęścić kredą malarską i uzyskać wyraźne kontury bez niebezpieczeństwa zaciekania pod taśmę maskującą.

Dodając proszku pumeksowego do farby i mieszając oba składniki do konsystencji pasty otrzymasz wypełniacz. Oznacza to, że kolor masy szpachlowej będzie taki sam jak farby i można go natychmiast po położeniu pomalować farbą Linus Wall Paint. 


Do malowania można używać pędzla, wałka lub malować natryskiem.
Zaleca się zastosowanie 2 warstw. Wydajność ok 10 m2 z litra.

UWAGA: farbę kolorową uzyskuje się mieszając białą z odpowiednim pigmentem. Kupując farbę kolorową otrzymasz białą farbę i woreczek z pigmentem!

 

Instrukcja użytkowania :

1. Użyj taśmy malarskiej do zabezpieczenia powierzchni, których nie chcesz malować.

2. Wymieszaj farbę z pigmentem. Jeśli uważasz, że jest zbyt gęsta możesz ją rozcieńczyć wodą (max. 5%).

3. Maluj dwiema warstwami. Pierwsza warstwa może sprawiać wrażenie nierównego pokrycia, efekt ten znika po nałożeniu drugiej warstwy.

4. Czas schnięcia farby to ok. 24 godzin. Zaleca się malowania drugiej warstwy po wyschnięciu pierwszej.

5. W przypadku uporczywych plam i zacieków zaleca się zastosowanie przed malowaniem Primera Allback, który skutecznie blokuje przenikanie zanieczyszczeń i plam na powierzchnię farby.


Farba Linus jest niepalna i podczas pożaru nie wydziela żadnych szkodliwych substancji.

Farba Linus Allback uzyskała prestiżowy znak Zielonej Strzały i  status "Rekomendowany" przyznawaną przez Byggvarubedömningen (BVB).

BVB jest szwedzkim systemem oceniającym oddziaływanie na środowisko wyrobów budowlanych i  jest ważnym narzędziem doboru materiałów podczas budowy. Produkt może mieć ocenę: "Rekomendowany", "Zaakceptowany" lub "Unikać".  Kryteria, które zostały ocenione w procesie kwalifikacji produktu to nie tylko skład chemiczny ale także opakowanie, transport, proces wytwarzania, aspekty związane z użytkowaniem produktu i z recyklingiem.