Składnik PREMIER zestawu CleverCoat Wood

PREMIER - pierwszy składnik hydrofobowego dwufazowego systemu ochrony drewna

 • Cena netto: 121,95 zł 150,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Dwufazowy system hydrofobizujący- do 15 lat aktywnej ochrony!

Ten nietoksyczny, wodorozcieńczalny zestaw preparatów krzemionkowych będzie chronić Twój taras, meble ogrodowe, małą architekturę, konstrukcję szklarni, donice kwiatowe lub fasadę domu nawet przez 15 lat bez użycia szkodliwych chemikaliów i biocydów.

CleverCOAT Wood to dwuskładnikowy, wodoodporny produkt do ochrony wszystkich rodzajów (nielakierowanych farbami polimerowymi) naturalnego drewna, sklejki, płyty wiórowej, mdf itp.

Głównym składnikiem ochronnym jest nanokrzemionka wnikająca w drewno i tworząca trwałą, przepuszczalną ale równocześnie oddychającą powłokę ochronną. Właściwości ochronne rosną po zabezpieczeniu i osiągają maksymalny poziom po około roku.

Powierzchnia zachowuje pierwotną fakturę drewna, czyste linie i naturalność.

 

CleverCOAT Wood chroni przed:

 • wnikaniem wilgoci
 • promieniowaniem UV
 • zarodnikami grzybów i pleśni, glonami itp
 • wypaczaniem się drewna pod wpływem czynników atmosferycznych
 • atakiem owadów - szkodników drewna

Do pełnej ochrony potrzebne są oba preparaty nałożone w odpowiedniej kolejności - wiążą się one ze sobą w drewnie w wyniku czego powstaje trwała, hydrofobowa powłoka.

 

impregnat krzemowy

 

Zestaw CleverCOAT Wood tworzą:

CleverCOAT Wood Premier - mleczny lub zabarwiony na biało płyn o żelowej konsystencji. Produkt nie jest hydrofobowy i może zostać łatwo zmyty wodą. Nie należy go używać osobno! Jest podkładem do drugiego produktu z systemu. 

CleverCOAT Wood Finish -mlecznobiała emulsja z nanodyspersyjnymi cząstkami krzemionki. Produkt nakładany jest, aby uodpornić na wodę powierzchnię z zastosowanym podkładem CleverCOAT Premier. Uwaga: nałożenie samego wykończenia Finish (bez podkładu), nie stworzy wytrzymałej powłoki ochronnej i naniesiona warstwa szybko się złuszczy.

 

Instrukcja nakładania:

Nałożyć jedną lub dwie warstwy PREMIER według uznania. Ważne jest, aby nie było pominiętego obszaru i aby warstwa była równomiernie rozłożona na powierzchni. Po nałożeniu pierwszego składnika wymagana jest przerwa od trzech do pięciu godzin. W tym czasie drewno wchłania kompozycję na głębokość 1-3 mm, ponieważ chłonność powierzchni nie jest jednolita. Ważne jest, aby unikać zawilgocenia podczas przerwy między nałożeniem pierwszego i drugiego składnika. Drugi składnik nakłada się w taki sam sposób, jak pierwszy. Już po 2 godzinach od nałożenia powierzchnia jest odporna na opady atmosferyczne, a po 12 godzinach zabezpieczony produkt można stosować bez ograniczeń.

 • Dobrze wymieszaj lub wstrząśnij przed użyciem oba preparaty, upewnij się że produkt żelowy (Premier) stał się płynny.
 • Zalecane jest użycie rękawiczek, okularów ochronnych i maski, jeśli istnieje ryzyko rozpryskiwania któregokolwiek z preparatów.
 • Nakładaj Premier pędzlem lub wałkiem na czystą powierzchnię podczas dobrej pogody i temperatury powyżej 5˚C.
 • Czas schnięcia pierwszego preparatu: 2 do 4 godzin.
 • Na czystą, zagruntowaną Premierem powierzchnię nałóż pędzlem lub wałkiem Finish. Podobnie jak poprzednio zrób to podczas dobrej pogody i temperatury powyżej 5˚C. Wydajność: 100g/m2
 • Czas schnięcia drugiego preparatu: 4 do 5 godzin.
 • Nie wlewaj pozostałości preparatów z powrotem do opakowania. Unikaj przedostania się resztek preparatów do rzek i kanalizacji.
 • Po zakończeniu pracy z każdym z preparatów wymyj narzędzia wodą z detergentem.

 

Wydajność: 100g/m2

 

Przed pokryciem całej powierzchni, wykonaj test na małej przestrzeni.

Początkowy żołtawy odcień powierzchni znika po kilku tygodniach. 

 

 

Efekty dekoracyjne na drewnie po użyciu  CleverCOAT

W zależności od gatunku drewna impregnacja za pomocą  „CleverCOAT Wood” może nieznacznie zmienić pierwotny kolor powierzchni i stworzyć efekt dekoracyjny. Deski z miękkiego drewna impregnowane w autoklawach po pięciu do sześciu miesiącach po zabezpieczeniu drewnem CleverCOAT nabierają srebrzystego koloru, popularnego w krajach skandynawskich.

 

srebrny taras

Srebrny taras w 4 miesiące po impregnacji

Na drewnie liściastym preparat tworzy różnorodne efekty dekoracyjne. Na ciemnym drewnie (np. dąb) prowadzi do powstania patyny podkreślającej strukturę drewna. Powierzchnia drewna liściastego o jasnym kolorze również przybiera początkowo żółtawy odcień, ale po miesiącu wraca do pierwotnego stanu.

Dekoracyjne efekty impregnacji drewna tropikalnego nie są dobrze poznane. Wiadomo, że teak po zabiegu nabiera wiśniowego koloru, który rozjaśnia się po 6 miesiącach.

W celu zmiany koloru drewna polecamy bezpieczne, wodorozcieńczalne, neutralne dodatki do barwienia powłok ochronnych, które przed nałożeniem dodaje się do pojemnika z bezbarwnym preparatem CleverCOAT.

 

Uwagi dotyczące stosowania systemu "CleverCOAT Wood" do impregnacji i ochrony powierzchni drewnianych

Aplikacja obu składników „CleverCOAT wood” nie różni się znacząco od nakładania farby. Zalecamy użycie wałka lub pędzla. Przed nałożeniem należy wstrząsnąć kanistrami z każdym składnikiem w celu uzyskania jednorodnego składu.

CleverCOAT WOOD jest produkowany specjalnie w kanistrach, a nie w wiadrach - nie powinno się mieszać ze sobą komponentów!

Oba komponenty są na siebie „wrażliwe”. Kiedy jeden składnik styka się z drugim, zachodzi reakcja chemiczna z niewielkim gazowaniem i niestety, z utratą cennych składników w wyniku reakcji. Dlatego zaleca się, aby nie używać tego samego narzędzia do „gruntowania” i „wykończenia”.

Jeśli nie masz innego narzędzia do wykańczania, przed użyciem drugiego składnika spróbuj dokładnie spłukać pędzel wodą po nałożeniu pierwszego (PREMIER). Zmieszanie obu składników ze sobą również spowoduje ich utratę. Aplikacja systemu impregnacji jest pokazana na filmie.

Oba składniki są na bazie wody. Nie zaleca się zamrażania kompozycji. Można go nakładać na podłoże w temperaturze powyżej 5° C.

opakowania1,3 kg = ochrona dla ok. 13m2

opakowania 3 kg= ochrona dla ok. 30m2

 

Przechowuj opakowanie szczelnie zamknięte.

Nie przechowuj w temperaturach poniżej 0˚C.

Data przydatności produktu (na opakowaniu): 2 lata od daty wytworzenia.

 

Zestaw zawiera preparaty dające naturalne wykończenie. Jeśli chcesz równocześnie zabarwić drewno skorzystaj z dodatków koloryzujących.

 

UWAGA:

Po pokryciu drewnianej powierzchni bezbarwnym gruntem CleverCOAT Premier, powierzchnia może uzyskać żółtawy odcień, który znika po trzech lub czterech tygodniach.

 Surowe drewno iglaste po impregnacji nabiera żółtawego zabarwienia, a następnie w ciągu jednego do dwóch miesięcy zmienia kolor na lekko srebrzysty.


Czym naturalnie wykończyć meble z surowego drewna i sklejki?

Czym naturalnie wykończyć meble z surowego drewna i sklejki?

28-01-2022
Czym i jak zabezpieczyć meble z surowego drewna i sklejki?