logo
Zapraszamy do sklepu
http://www.agohome.pl

Ago Agnieszka Kaczurba

Pawły 2, 14-520 Pieniężno
tel. +48 605 682 313

www.facebook.com/AgoHomePL/

Zestaw do konserwacji mebli drewnianych


main main
Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
main
Cena brutto: 115,00 zł
Cena netto: 93,50 zł

zestaw do mycia i konserwowania mebli drewnianych


Zestaw pielęgnacyjno-konserwacyjny do mebli drewnianych - powierzchni olejowanych i woskowanych, a także do zabezpieczenia (zawoskowania) surowego drewna.

 

Zestaw do konserwacji mebli zawiera:

  • delikatne mydło lniane w piance - 400 ml
  • wosk bezbarwny na oleju lnianym - 200 ml
  • gąbkę do szorowania z włóknem agawy- 2 szt
  • szmatkę z mikrofibry bezpyłowej - 1 szt

 

JAK KONSERWOWAĆ MEBLE I BLATY DREWNIANE?

Przede wszystkim regularnie - wycierając kurz miękką ścierką podczas każdego sprzątania. Raz lub dwa razy do roku warto sięgnąć po łagodne mydło i wosk, aby przywrócić powierzchni ładny wygląd i odnowić powłokę ochronną.

 

1. Plamy i zabrudzenia z powierzchni mebli zmyj za pomocą gąbki zwilżonej ciepłą wodą i pianki mydlanej. Ten łagodny dla drewna środek, bez dodatków zapachowych, barwników itp. doskonale zmywa kurz i brud. Nanieś piankę mydlaną na meble i przecieraj zgodnie z kierunkiem włókien drewna. Przetrzyj ponownie gąbką z czystą wodą i osusz meble szmatką lub papierowym ręcznikiem. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

2. Za pomocą suchej gąbki nanieś wosk na konserwowane powierzchnie. Stosuj delikatny nacisk, starając się wetrzeć wosk jak najcieńszą warstwą. Gąbka jest elastyczna, dzięki czemu możesz nią łatwo dotrzeć w różne zakamarki i narożniki.

3. Za pomocą miękkiej, nie pozostawiającej pyłu szmatki z mikrofibry wypoleruj zawoskowane powierzchnie.

 

UWAGI:

1. uporczywe zabrudzenia można zmyć używając twardej (szorstkiej) strony zmywaka. Warstwa wykonana z włókien agawy sizalowej po zamoczeniu staje się bardziej miękka, jednak zbyt mocne dociskanie jej do powierzchni może spowodować powstawanie rys.

2. drewnianych mebli olejowanych lub woskowanych nie powinno się myć detergentami kuchennymi, płynami do mycia szyb itp. środkami czyszczącymi. Pianka z mydła lnianego jest delikatnym, ale skutecznym środkiem myjącym, bezpiecznym dla drewna.

3. jeśli mebel wykonany jest z surowego drewna po umyciu może być szorstki. W takim przypadku przed nałożeniem wosku należy zmatowić powierzchnię papierem ściernym o granulacji P180 lub wyższym (drobne ziarno). Woskowanie należy wykonać dwukrotnie w odstępie 24 godzin.

 

drewniane meble

Meble drewniane należy chronić przed nagłymi zmianami temperatury i wilgotności. Na blatach nie powinno się stawiać gorących naczyń bez odpowiedniej podstawki.

 

Plama na drewnie

 

Świeże plamy najlepiej czyścić od razu, przecierając je namoczoną w mydle lnianym miękką gąbką lub ścierką. Pozostawienie ich na dłużej na powierzchni drewna może spowodować, że wnikną w głębsze warstwy, skąd trudno je będzie później usunąć.