Green Barn Paints - Olejowosk twardy do drewna

wosk twardy olejny do powierzchni drewnianych

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Green Barn Paints
 • Dostępność: Dostępny  (12 szt.)

 • Historia ceny
 • Cena netto: 97,56 zł 160,00 zł 120,00 zł
 • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Olejowosk - łączy zalety oleju i wosku

 

Olejowosk jest mieszaniną oleju lnianego i wosku twardego. Zadaniem oleju jest wniknąć w pory drewna i chronić jej od wewnątrz, natomiast rolą wosku jest stworzenie cienkiego filmu na powierzchni. W ten sposób drewno jest dobrze chronione  ale nie traci swojego naturalnego wyglądu.

 • zapobiega wnikaniu wilgoci i brudu,
 • pogłębia kolor i podkreśla strukturę drewna,
 • łatwy do nanoszenia i późniejszej pielęgnacji,
 • do krajowych i egzotycznych gatunków drewna,
 • uszkodzenia powierzchni można naprawiać miejscowo,
 • nadaje się do wszystkich pomieszczeń,
 • powierzchnia nie elektryzuje się (przez co nie przyciąga kurzu)

Uwaga: nawet najtwardszy wosk nie jest tak twardy jak lakier, będzie się z czasem wycierał w miejscach najczęściej używanych. Po ok. 5 latach użytkowania  powierzchnia będzie wymagała renowacji.

 

Olejowosk Green Barn Paints jest dostępny jako produkt bezbarwny lub barwiony. Obie wersje po wypolerowaniu dają satynowy efekt.

 

Uwaga: W zależności od gatunku drewna, stopnia wyszlifowania, sposobu nanoszenia i ilości położonych warstw można uzyskać różne efekty kolorystyczne. Zaleca się wykonanie wstępnej próby wybarwienia.

 

Tylko na surowe drewno

Oleju nie należy używać na powierzchniach lakierowanych, malowanych lub zabezpieczanych preparatami powłokotwórczymi. Olej musi mieć możliwość swobodnego wsiąkania w drewno, ponieważ tylko tak spełni swoje zadanie.

 

Zastosowanie:

Nadaje się do użytku w pomieszczeniach dla różnych rodzajów powierzchni drewnianych – podłogi, schody, balustrady, drzwi itp.  

 

Przygotowanie powierzchni:

Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi zostać usunięta.  Drewno powinno być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu ze szlifowania/cyklinowania.  Wstępne szlifowanie papierem o gradacji 120 (podłogi) lub 180 (meble).

 

Nakładanie:

 • olejowosk należy dobrze rozmieszać przed użyciem, a także co jakiś czas zamieszać produkt podczas olejowania,
 • nakładać za pomocą pędzla, wałka welurowego lub maszynowo, rozcierając wzdłuż włókien drewna, 
 • stosować w temp. +10°C – +25°C i przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 50-60%. Niska temperatura, wysoka wilgotność lub brak odpowiedniej wentylacji opóźniają schnięcie,
 • po nałożeniu jak najcieńszej, równomiernej warstwy pozostawić produkt przez 15-20 minut a następnie cały nadmiar oleju należy dokładnie wytrzeć (np. ręcznikiem papierowym, niestrzępiącą się szmatą, krążkiem polerskim). Po tej czynności powierzchnia powinna być sucha w dotyku. Ominięcie tego etapu może skutkować powstawaniem błyszczących plam,
 • dla uzyskania najlepszych efektów rekomendujemy użycie min. 2 warstw. Nakładanie kolejnej warstwy powinno nastąpić dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej (ok. 24 godzin),
 • przed nałożeniem ostatniej warstwy przeszlifować powierzchnię siatką lub papierem gradacji 120,
 • po całkowitym wyschnięciu ostatniej warstwy powierzchnię wypolerować w celu nadania jej delikatnego połysku i utwardzenia powierzchni,
 • przez pierwszy tydzień nie czyścić wodą zabezpieczonej powierzchni, nie kłaść na nią dywanów, ciężkich mebli itp. 

 

Wydajność:

drewno iglaste (np. sosna, świerk) około12-15 m.kw. / litr

drewno liściaste (np. dąb, jesion) około 25-35 m.kw. / litr

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

 

Pielęgnacja podłóg i mebli pokrytych olejowoskiem:

Bieżąca pielęgnacja polega na regularnym zamiataniu lub odkurzaniu oraz zmywaniu wilgotną (nie mokrą!) szmatką lub mopem. Agresywne detergenty mogą uszkadzać powłokę woskową, dlatego najlepiej jest używać do mycia olejowanych podłóg i mebli mydła lnianego rozpuszczonego w wodzie.

W razie potrzeby powtórzyć aplikację oleju.

 

UWAGA! Materiały nasączone  olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

 

do wnętrz- do wnętrz

do mebli drewnianych - do mebli drewnianych

zapach oleju- pachnie olejem lnianym

na bazie roślin- na bazie roślinnej

nie zawiera chemii- nie zawiera sztucznych żywic

schnie ok 24 godzin- schnie ok. 24 godzin

 

 

MT
Mariusz Tekliński
Zweryfikowany

Świetny produkt, łatwy w aplikacji, przepięknie podkreśla usłojenie drewna(szczotkowane). Profesjonalne porady, przy okazji pozdrawiam przesympatyczną Panią z której rad korzystałem przy realizacji mojego projektu.
Potwierdzona recenzja do zamówienia.

Ekologiczne zabezpieczanie mebli

Ekologiczne zabezpieczanie mebli

01-01-2022
Co polecamy do ekologicznego zabezpieczania drewnianych mebli? Oleje schnące Bejce olejowe Woski Olejowoski Oleje z żywicą Mydło lniane