Spotheater SH800K - lampa do usuwania kitu

 • szt.
 • Net Price: €509.31 €626.45

lampa do renowacji okien - nagrzewnica na podczerwień

w zestawie ze skrobakiem i woskiem

Usuń farbę i kit ze starych okien bez tworzenia niebezpiecznych oparów i bez obawy o pękanie szyby!

 

Ta wyjątkowa szwedzka lampa grzewcza (nagrzewnica) SpotHeater 800K "Kittlampa" jest używana i polecana przez firmę Allback do usuwania starej farby i kitu z okien przed ich renowacją.

 

Dlaczego wato użyć nagrzewnicy zamiast zwykłej opalarki?

SpotHeater 800K "Kittlampa" została specjalnie zaprojektowana do pracy z oknami - lampa z pokrytą złotem rurką cieplną, emituje delikatniejsze promieniowanie podczerwone o mniejszej długości fali iż zwykłe lampy do usuwania farby lub strumień powietrza z opalarki, dzięki czemu zapobiega przegrzewaniu i pękaniu szyb.

Poza tym nie wysusza drewna tak mocno jak opalarka.

 

 W skład zestawu wchodzą:

1. nagrzewnica (Kittlampa)

2. wosk bezbarwny 200 ml

3. skrobak

 


Informacje techniczne:

Moc: 1000 watów

Czas nagrzewania: 20-60 sekund

Wymiary powierzchni roboczej: około 295x50 mm

Narzędzie nie jest przystosowane do pracy ciągłej.
Stosować jednorazowo przez 2-3 godziny z przerwą na ochłodzenie przed wznowieniem pracy.

Wyprodukowano w Szwecji.

 

Instrukcja użytkowania nagrzewnicy SpotHeater 800K (skrócona)

 1. Upewnij się, że szkło jest czyste - to gwarantuje, że promieniowanie podczerwone będzie przez nie swobodnie przechodzić. Ponadto zalegający na oknie kurz i pył mogłyby się nagrzewać i unosić w powietrzu.
 2. Kit będzie lepiej odchodzić od drewna i mniej pylić podczas zeskrobywania jeśli wcześniej posmarujesz go woskiem na bazie oleju lnianego (dołączony w zestawie). Dzięki tej sprytnej sztuczce zminimalizujesz również niebezpieczeństwo powstawania oparów ze starych farb (mogą zawierać ołów!).
 3. Podłącz SpotHeater do zasilania i ustaw przełącznik w pozycji „ON”. Rurka grzewcza (żarnik IR) osiągnie temperaturę roboczą w ciągu około 1 minuty.
 4. Ustaw nagrzewnicę pod odpowiednim kątem i ogrzewaj przez 15-20 sekund aż do rozmiękczenia kitu. Odłóż lampę tak, by ciepło z żarnika było skierowane w górę lub odłóż w bezpieczne miejsce i zeskrob kit (skrobak dołączony w zestawie). Pracuj małymi obszarami. Pamiętaj aby nie przegrzewać miejscowo powierzchni zbyt długo, a także nie pozwalać lampie działać dłużej niż 2 godziny jednorazowo.
 5. Jeśli chcesz wyjąć szybę, po zeskrobaniu kitu wyjmij szczypcami metalowe kołki lub sztyfty mocujące szkło do drewna. Zagrzej ponownie szybę aby rozmiękczyć ew. resztki kitu a następnie delikatnie wypchnij szkło. Przed ponownym oszkleniem oczyść krawędzie szyby.

Pełną instrukcję użytkowania znajdziesz w zakładce "Załączniki" pod opisem produktu.

 

Zasady BHP:

 1. Miejsce pracy powinno być wolne od materiałów łatwopalnych oraz w bezpiecznej odległości od łatwopalnych gazów i cieczy. Nie używaj SpotHeater na deszczu, w wilgotnych lub mocno zapylonych miejscach.
 2. Zawsze pracuj w rękawicach ochronnych. Zapewnij dobrą wentylację i używaj maski ochronnej podczas usuwania starych powłok, aby nie wdychać oparów. 
 3. Unikaj dotykania metalowych części nagrzewnicy SpotHeater a także rozmiękłej farby i kitu, ponieważ mogą być bardzo gorące.
 4. Przed użyciem sprawdź, czy wszystkie części SpotHeater są nienaruszone. W przypadku uszkodzenia jakichkolwiek części należy je wymienić przed użyciem • Regularnie sprawdzaj żarnik podczerwieni, kratkę ochronną i kabel zasilający. Natychmiast wymień uszkodzone części. Z rurkami grzejnymi (żarnikami IR) należy obchodzić się ostrożnie. Jeśli została uszkodzona, natychmiast wyłącz SpotHeater i wymień żarnik.
 5. Nigdy nie pozostawiaj SpotHeater bez nadzoru podczas pracy lub krótko po niej. Zbyt długie ogrzewanie w jednym miejscu może nadmiernie rozgrzać drewno i w efekcie doprowadzić do pożaru. W przypadku pożaru natychmiast wyłącz narzędzie i umieść je poza zasięgiem ognia.
 6. Przed wyjęciem wtyczki z gniazdka zawsze ustaw przełącznik zasilania w pozycji „OFF”.

Pełną instrukcję BHP znajdziesz w instrukcji obsługi w zakładce "Załączniki" pod opisem produktu.

 

Jak używać skrobaka Lillskrapan?

To sprytne, niewielkie narzędzie szybko usuwa stary kit i farbę. Opracował je ponad pół wieku temu norweski wynalazca, zajmujący się odnawianiem starych okien. Pomysł Johanna Haranga polegał na stworzeniu uniwersalnego,  małego i poręcznego narzędzia, spełniającego jednocześnie wiele funkcji. Lillskrapan jest produkowany z jednego kawałka łatwej do ostrzenia, wytrzymałej stali owiniętej aluminiową blaszką chroniącą ręce. Na jednym końcu znajduje się skośny nóż przeznaczony do usuwania starego kitu z ram okiennych, nawet w trudno dostępnych narożnikach. Można go także używać do nakładania i wygładzania nowego kitu. Na drugim końcu znajduje się płaski skrobak do farby, który w razie potrzeby można zmienić w skrobak profilowany - pożądany kształt należy wyciąć w metalu, a następnie oszlifować i naostrzyć narzędzie.

 

skrobak do kitu