SpotHeater 1000 - lampa do usuwania farby i kleju

  • szt.
  • Net Price: €414.99 €510.44

lampa do renowacji stolarki - nagrzewnica na podczerwień

Usuń farbę, lakier lub klej szybko i bezpiecznie!

Szwedzka lampa grzewcza (nagrzewnica) SpotHeater 1000 pozwala łatwo zmiękczyć wszystkie rodzaje lakieru, farb a także kleje. SpotHeater jest przeznaczony do użytku ręcznego - jest lekki i łatwo nim manewrować.

 

Wymiary DxSxW = 195x130x405 mm
Napięcie: 220/240 V.
Moc: 1000 W.
Waga: 1,3 kg
Wymiary powierzchni roboczej: 285x125 mm

Czas nagrzewania: 20-60 sekund

Narzędzie nie jest przystosowane do pracy ciągłej.
Stosować jednorazowo przez 2-3 godziny z przerwą na ochłodzenie przed wznowieniem pracy.

Wyprodukowano w Szwecji.

 

Instrukcja użytkowania nagrzewnicy SpotHeater 1000

Podłącz SpotHeater do zasilania i ustaw przełącznik w pozycji „ON”. Lampa IR osiągnie temperaturę roboczą w ciągu około 1 minuty.

Ustaw nagrzewnicę nad obszarem roboczym, przytrzymaj kilka sekund. Przesuń lampę i zeskrob farbę. Pracuj małymi obszarami.

Pamiętaj aby nie przegrzewać miejscowo powierzchni zbyt długo, a także nie pozwalać lampie działać dłużej niż 2 godziny jednorazowo.

 

Zasady BHP:

Miejsce pracy powinno być wolne od materiałów łatwopalnych oraz w bezpiecznej odległości od łatwopalnych gazów i cieczy. Nie używaj SpotHeater na deszczu lub w wilgotnych pomieszczeniach.

Zawsze pracuj w rękawicach ochronnych - zarówno lampa jak i nagrzane farby są naprawdę gorące! Zapewnij dobrą wentylację i używaj maski ochronnej podczas usuwania starych powłok, aby nie wdychać oparów. 

Przed użyciem sprawdź, czy wszystkie części SpotHeater są w dobrym stanie. W przypadku uszkodzenia jakichkolwiek części należy ją wymienić przed użyciem. Regularnie sprawdzaj rurkę podczerwieni, kratkę ochronną i kabel zasilający. Natychmiast wymień uszkodzone części. Z lampami IR należy obchodzić się ostrożnie. Jeśli są uszkodzone, natychmiast wyłącz SpotHeater i wymień na nową lampę IR.

Nigdy nie pozostawiaj lampy grzewczej SpotHeater bez nadzoru podczas pracy lub krótko po niej. Zbyt długie ogrzewanie w jednym miejscu może nadmiernie rozgrzać drewno i w efekcie doprowadzić do pożaru. W przypadku pożaru natychmiast wyłącz narzędzie i umieść je poza zasięgiem ognia.

Przed wyjęciem wtyczki z gniazdka zawsze ustaw przełącznik zasilania w pozycji „OFF”.