little scraper - lillskrapan

Narzędzie wielofunkcyjne do usuwania starej farby, kitu szklarskiego, kleju itp. "Must have" dla każdego, kto zajmuje się renowacją starych okien!

  • Net Price: €7.54 €9.28
  • szt.

The product is shipped within 24 hours.

You can return the product within 14 days.

The metal blade can be ground down to create different profile to help remove paint from doors and windows.

To sprytne, niewielkie narzędzie ma za zadanie szybko usunąć stary kit i farbę z ram okiennych, drzwi itp. Opracował je ponad pół wieku temu norweski wynalazca Johann Harang, zajmujący się zawodowo odnawianiem starych okien. Pomysł polegał na stworzeniu uniwersalnego, małego i poręcznego narzędzia, spełniającego jednocześnie wiele funkcji.

Lillskrapan jest produkowany z jednego kawałka łatwej do ostrzenia, wytrzymałej stali owiniętej aluminiową blaszką chroniącą ręce. Na jednym końcu znajduje się skośny nóż przeznaczony do usuwania starego kitu z ram okiennych, nawet w trudno dostępnych narożnikach. Można go także używać do nakładania i wygładzania nowego kitu. Na drugim końcu znajduje się płaski skrobak do farby, który w razie potrzeby można zmienić w skrobak profilowany - pożądany kształt należy wyciąć w metalu, a następnie oszlifować i naostrzyć narzędzie.Gwoździe i sztyfty szklarskie można podważyć skrobakiem używając nacięcia z boku narzędzia.

Lillskrapan:

  • rozluźnia stary kit szklarski
  • pomaga usunąć szpilki i sztyfty szklarskie
  • skutecznie i delikatnie zeskrobuje farbę z drewna
  • pozwala dotrzeć do narożników i zagłębień
  • można dostosować do różnych kształtów i profili

Szerokość skrobaka 2,5 cm, długość 20,5cm.

 

Jak używać skrobaka?

Zarówno skrobak, jak i nóż znajdujący się na jego drugim końcu należy naostrzyć przed użyciem. Ponieważ narzędzie zrobiono z hartowanej stali walcowanej na zimno, możesz wielokrotnie szlifować skrobak lub dopasowywać kształt jego krawędzi do profili w oknach czy ozdobnych listew. 

Farbę dobrze jest rozmiękczyć przed przystąpieniem do pracy - nagrzewnicą lub za pomocą środków chemicznych.

Jeśli czyszczony przedmiot został pomalowany przed latami 70-tymi XX wieku, farba może zawierać ołów. Nie wdychaj pyłu powstającego podczas zeskrobywania (załóż maskę ochronną) a obszar roboczy przed czyszczeniem pokryj cienką warstwą oleju lnianego lub wosku. Olej lniany zapobiega pyleniu a dodatkowo zmiękcza farbę.

Zawsze zdrapuj farbę lub lakier wzdłuż słojów drewna, nigdy w poprzek. Skrobiąc w niewłaściwym kierunku uszkodzisz czyszczoną powierzchnię.