Bejca olejowa (olejobejca)

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: PaintEco
 • Dostępność: Dostępny  (5 szt.)
 • szt.
 • Cena netto: 24,39 zł 30,00 zł

Bejca olejowa do drewna

Naturalna bejca olejowa jest wytwarzana z gotowanego oleju lnianego i wysokiej jakości pigmentów mineralnych, z zerową zawartością LZO. Wnika głęboko w drewno, podkreśla jego strukturę i podnosi odporność na warunki atmosferyczne – promieniowanie UV, wilgoć itp. Technologia ta umożliwia barwienie i zabezpieczenie drewna jedną warstwą.

 

Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz: drewniane fasady, domki letniskowe, ściany, sufity, poręcze, meble ogrodowe, restaurowanie (fasad, schodów, okien), zabawki dla dzieci.

Wymagania dotyczące powierzchni: Jeśli powierzchnia jest pokryta za pomocą środków chemicznych, oryginalna powłoka musi być usunięta przed użyciem PaintEco. Drewno musi być czyste, suche, wolne od pozostałości żywicznych i pyłu. Pęknięcia i wady należy wypełnić przed użyciem produktu. 

Wydajność:
Drewno nieheblowane ≈ 4-7 m. kw/1 l

Drewno heblowane ≈ 12-15 m.kw. / 1 L

Drewno twarde ≈ 36 m.kw. / 1 L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.

 

Bejca pigeon

Bejca MB7 Pigeon

 

Nakładanie:

 • Upewnij się, że wilgotność drewnanie przekracza 18%
 • Bejcę olejową można łatwo nanieść pędzlem z krótkim włosiem, wałkiem lub natryskiem.
 • Najlepszy rezultat daje nakładanie cienką warstwą. Zawsze nakładaj najcieńszą warstwę jak to tylko możliwe.
 • Nie stosować na powierzchnie nagrzane słońcem i dobrze wymieszać przed użyciem.
 • Zaleca się stosowanie 2 warstw na zewnątrz, wewnątrz można poprzestać na jednej. Pierwszą warstwę można rozcieńczyć (do 5%) terpentyną, druga powinna być nakładana bez rozcieńczania.
 • Wetrzeć bejcę w powierzchnię drewna i pozostawić do wchłonięcia. Nadmiar usunąć czystą, suchą szmatką lub papierowym ręcznikiem po upływie 20-30 minut, w zależności od właściwości absorpcyjnych drewna. Nie ma potrzeby usuwania nadmiaru w przypadku surowego, nieobrabianego drewna (tarcicy).
 • Zaleca się stosowanie przy zakresie temperatur +10C0 - +25C0. Niższa temperatura, wilgotne drewno i wysoka wilgotność otoczenia wydłuża czas schnięcia. Czas schnięcia warstwy wynosi 24 godziny.
 • W zastosowaniach wewnętrznych dla zwiększenia ochrony proponujemy w ciągu 24 godzin od bejcowania nałożyć cienką warstwę oleju podłogowego Painteco.
 • Powierzchnie zabezpieczone bejcą mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PaintEco.

Konserwacja:

Pierwsza konserwacja po upływie 5 lat. Częstotliwość konserwacji zależy od wpływu pogody, lokalizacji budynku, metod malowania i innych czynników pozostających poza kontrolą producenta. Dlatego, gdy powłoka staje się wyraźnie matowa/kredowa, na poprzednią powłokę nałóż nową warstwę produktu.

 

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

 

UWAGA! Materiały nasączone olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu

W okienku wyboru pojawiają się tylko te kolory, które mamy na magazynie! 

 

 

do mebli ogrodowych - do mebli ogrodowych, altanek, pergoli

do wnętrza i na zewnątrz- do wewnątrz i na zewnątrz domu

do mebli drewnianych - do mebli drewnianych

do zabawek- do zabawek i mebli dziecięcych

zapach oleju- pachnie olejem lnianym

na bazie roślin- na bazie roślinnej

nie zawiera chemii- nie zawiera sztucznych żywic

schnie ok 24 godzin- schnie ok. 24 godzin

 

Bejca Painteco spełnia wymagania europejskiej normy PN EN 71.3 – Bezpieczeństwo Zabawek

(badania z roku 2011)

Poleca ją Łotewskie Stowarzyszenie Astmy i Alergii