Wosk Allback 1 litr

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Allbäck Linoljeprodukter AB
  • Waga: 1 kg
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (2 szt.)
  • Cena netto: 172,36 zł 212,00 zł

wosk do drewna

Wosk naturalny i barwiący

Woski zawierają oczyszczony olej lniany i wosk pszczeli.
Wosk Allback może być stosowany na drewno, beton, cegły i PCW. Nakładać gąbką lub szmatką. Wosk powinien penetrować powierzchnię przez ok. 15 minut, a następnie należy zetrzeć nadmiar preparatu. Pomimo tego, że wosk jest suchy na dotyk po kilku godzinach, powierzchnia jest w pełni utwardzona dopiero po upływie kilku tygodni.

Wydajność wosku: ok 40 m. kw z litra.

W zależności od chłonności drewna i stosowanych wcześniej środków można uzyskać różne efekty. Powierzchnie przeszlifowane wchłoną wiecej wosku niż wypolerowane i wybarwią się mocniej.  Zrób test zanim przystąpisz do własciwego woskowania.

W razie potrzeby wosk barwny można zmieszać z woskiem naturalnym aby otrzymac produkt o mniej intensywnym zabarwieniu. Wszystkie kolory wosków można mieszać ze sobą w celu uzyskania nowego koloru.

Wosk daje hydrofobową jedwabiście matową powierzchnię, które można czyścić rozpuszczonym w wodzie mydłem lnainym. Wosk będzie całkowicie utwardzony po upływie około 1 tygodnia. Należy przez pierwszy tydzień ostrożnie obchodzic się z woskowaną powierzchnią.

Czas suszenia może być dłuższy dla seków w zależności od zawartości żywicy w seku i grubości warstwy wosku. Z tego powodu powinna być stosowana cienka warstwa, a cały nadmiar wosku trzeba zetrzeć
.


Instrukcja postępowania w przypadku woskowania podłogi


• Umyj podłogę wodą z mydłem lnianym i osusz (np. wziągając wodę odkurzaczem piorącym). Również podłogi niedawno szlifowane powinny zostać umyte!

Pozostaw do wyschnięcia. Przetrzyj papairem ściernym o gradacji 180. Odkurz podłogę. 

• Nakładaj wosk szeroką gąbką, pracując wzdłuż włókien drewna na kilku deskach naraz. Zostaw wosk na około 15 - 20min do wchłonięcia. Po tym czasie zetrzyj nadmiar wosku recznikiem lub chłonną szmatką.

Woskowanie jest ukończone. Możesz chodzić  lub dotykać woskowanej powierzchni. Ew ślady butów usuń ścierając je za sobą kiedy wychodzisz z pokoju. 

Pozostawienie zbyt dużej warstwy wosku będzie powodować powstawanie lepkiej powierzchni o nierównym połysku i wydłuży czas suszenia.


woskowana podłoga Allback

 FILM O ZASTOSOWANIACH WOSKU:

Uwaga: szmaty i ściereczki zabrudzone woskiem należy zwilżyć wodą przed wyrzuceniem do śmieci (ryzyko samozapłonu w wysokich temperaturach).

 

Próbki wybarwień wykonano na starej desce