warsztaty barwienie i postarzanie drewna

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ago
  • Dostępność: Dostępny  (10 szt.)
  • Cena netto: 65,04 zł 80,00 zł

Jak spowodować, aby nowe drewno nabrało "wiekowego" wyglądu? Jak je poszarzyć, wybielić lub zabarwić?

Warsztaty barwienia i postarzania drewna to ponad trzygodzinny kurs skierowany do osób lubiących samodzielnie wykonywać meble i dekoracje. Do udziału w kursie nie są potrzebne żadne umiejętności plastyczne, ani doświadczenie w pracy z drewnem.

Poznasz podstawowe techniki postarzania, barwienia, wybielania, patynowania, woskowania i stylizacji drewnianych mebli i przedmiotów.

Dowiesz się jak przygotować drewniany przedmiot do metamorfozy, na czym polega technika szczotkowania drewna i jak postarzyć drewno (mechanicznie i chemicznie).

 

Zaczniemy od przedstawienia kilku podstawowych faktów o drewnie i jego cechach, poznania naturalnych produktów barwiących i obejrzenia przykładowych prac wykończonych różnymi technikami. Zainspirowani przykładami poznamy tajniki poszczególnych technik, najwięcej czasu poświęcając tym, które zamierzamy zastosować na naszych dekoracjach. Każdy uczestnik wybierze z naszego składziku dwa przedmioty do dekoracji (np. skrzynka i taca) które własnoręcznie postarzy lub wybieli, nadając im rustykalny klimat i zabierze ze sobą do domu. Ostatnia część kursu to efekty specjalne, jakie można uzyskać na powierzchni bejcowanej lub woskowanej.

Materiały zapewniane przez organizatora: primer szelakowy, olej lniany, olej dziegciowy, domowego wyrobu bejca octowa, bejca olejowa, wyciągi roślinne, kolorowe woski, narzędzia, poradnik, przedmioty z surowego drewna.

Warsztaty zaczynamy o godzinie 11 i kończymy o godzinie 14.30


W trakcie zajęć zaserwujemy domową lemoniadę, kawę i herbatę .

 Termin I:  17 czerwca 2018r

Koszt: 80 zł/osoba

Miejsce: wieś Lipków gmina Stare Babice woj. mazowieckie

Dojazd: wskazówki dojazdu i dokładny adres wysyłamy mailem po dokonaniu zakupu

 

Termin II:  12 lipiec 2018r

Koszt: 80 zł/osoba

Miejsce: wieś Pawły gmina Pieniężno woj. warmińsko-mazurskie

Dojazd: wskazówki dojazdu i dokładny adres wysyłamy mailem po dokonaniu zakupu