Stylizacja mebli w Dworze Dawidy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Ago
  • Dostępność: Dostępny  (9 szt.)
  • Cena netto: 81,30 zł 100,00 zł

Intensywny, dwudniowy kurs stylizacji mebli

Weekendowy kurs stylizacji mebli w Dworze Dawidy

 

Marzysz o tym by mieszkać w niepowtarzalnym, harmonijnym wnętrzu?  Lubisz nostalgiczne dekoracje i doceniasz urok starych mebli?  Jeśli tak – nasz intensywny kurs stylizacji i zdobienia mebli będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę!

 

Dwór Dawidy  www.dawidy.com

(Dwór Dawidy - www.dawidy.com)

 Zapraszamy na weekendowy wyjazd w niezwykle inspirujące miejsce na Warmii. Dwór Dawidy to starannie odrestaurowana osiemnastowieczna posiadłość, otoczona pięknym parkiem, który jesienią wyglądają jak zaczarowany, bajkowy las porośnięty wiekowymi dębami i bukami. Urządzony z dużą dbałością o detale, wyposażony w stylizowane meble i bibeloty Dwór jest idealnym miejscem dla osób, które chcą nauczyć się tworzenia ciepłego klimatu w historycznych wnętrzach.

 

Podczas dwudniowego kursu poznasz tajniki malowania mebli w stylu: Shabby chic, Chippy look, Rustic charm.

Nauczysz się dobierać odpowiednie media (farby, woski, bejce, masy plastyczne) oraz niezbędne narzędzia, tak by tworzyć swoje własne, unikatowe stylizacje.  Kurs weekendowy jest prowadzony od podstaw, dlatego na wstępie nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy.

 

skrzynka

 

Materiały dostarczane przez organizatorów: media plastyczne, narzędzia, szablony malarskie, poradnik, materiały do wprawek, fartuszek itp.

Materiały dostarczane przez uczestników: nieduży mebel do metamorfozy (krzesło, stoliczek, szafka nocna itp.), notatnik i długopis (jeśli masz zamiar coś notować).

Zakres tematyczny: omówimy wszystko co musisz wiedzieć, aby samodzielnie zamienić stary mebel w prawdziwą perełkę. Dowiesz się m.in.

- jak i gdzie znaleźć meble nadające się do przeróbki
- na co zwrócić uwagę kupując stare meble
- jak przygotować mebel do metamorfozy
- jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli
- na czym polega technika malowania farbami kredowymi, kredowo-olejowymi, tradycyjnymi olejnymi, bejcami olejowymi i wodnymi, woskami barwiącymi
- jak prawidłowo przeprowadzić szczotkowanie, woskowanie, patynowanie, przecieranie i polerowanie
- jak wykonać ornamenty, dekoracje z szablonów itp. 
- jak nadać mebelkowi „ostatni szlif” i jak go konserwować

Pomożemy w doborze technik i kolorystyki dla Twojego mebla. Pierwsze wprawki malarskie przeprowadzimy na niewielkich przedmiotach przygotowanych przez nas (tace, dekoracje).

Ważne:

Nie zapomnij o przywiezieniu swojego mebla. Powinien być stabilny i kompletny. Podczas kursu możemy zaszpachlować ubytki i podkleić obluzowane elementy, ale nie mamy dodatkowego czasu na klejenie i dorabianie brakujących części. Bardzo prosimy, aby mebelek był czysty!  Jeśli masz problem ze zdobyciem odpowiedniego mebla zgłoś nam to wcześniej. Postaramy się znaleźć coś odpowiedniego, co zabierzesz potem ze sobą do domu.

Ilość miejsc jest ograniczona, ponieważ pracujemy w małej, kameralnej grupie, tak by każdy miał możliwość zasięgnąć porady lub pomocy. Obowiązuje rezerwacja miejsc!

Warunkiem zarezerwowania miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł na konto organizatora:  Alior Bank 49 2490 0005 0000 4500 1650 6859.

W przypadku zebrania mniejszej grupy niż 6 osób zaliczki zostaną zwrócone, a kurs przeniesiony na inny termin.

 

Podsumowując:

Na czym pracujemy:  własny mebel + nasze dekoracje

Termin zajęć:  25-26  listopada (sobota, niedziela) 2017 – przyjazd wieczorem w piątek 24 listopada, wyjazd w niedzielę 26 listopada po południu (ok godz. 17tej)

Lokalizacja: Dwór Dawidy. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych - (www.dawidy.com).

Dojazd: indywidualnie

Liczba osób w grupie: min. 6 osób, max. 10 osób

Wiek uczestników: dorośli, młodzież (od 14 lat)

Cena: 620 zł/osobę

Uwaga! Cena obejmuje koszty materiałów plastycznych, drobnych dekoracji do wprawek, 2 noclegów oraz dwóch śniadań i dwóch obiadokolacji. 

 

Kurs prowadzą:

Agnieszka Kaczurba – autorka bloga domoweklimaty.blogspot.com, poświęconego urządzaniu wnętrz i DIY. Właścicielka AgoHome – sklepu internetowego dla ludzi kreatywnych, zakochanych w naturalnych farbach i woskach. Prowadzi wykłady, prezentacje i warsztaty z technik stylizacji mebli i tworzenia dekoracji.  Wyróżniona przez magazyn Moje Mieszkanie tytułem Kobieta z Pasją 2016.

Ewa Robakiewicz – prowadzi bloga Przytulnydom.blogspot.com, na którym opisuje swoje twórcze pasje i pokazuje jak prostymi metodami nadać klimat domowym wnętrzom. Daje nowe życie starym meblom i dekoracjom w pracowni Przetwórnia Kreatywna. Od kilku lat organizuje warsztaty „zrób to sam” i stylizacji mebli.  Wyróżniona przez magazyn Moje Mieszkanie tytułem Kobieta z Pasją 2016.

 

agohome