Farba olejna PaintEco 3l

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PaintEco
  • Dostępność: Ostatnie sztuki  (2 szt.)
  • Cena netto: 225,20 zł 277,00 zł

farba na bazie oleju lnianego

Farba naturalna jest wytwarzana na bazie Gotowanego Oleju Lnianego, wysokiej jakości naturalnych pigmentów mineralnych i spoiwa, z zerową emisją LZO. Produkt wnika głęboko w drewno oraz pokrywa całkowicie jego strukturę.

Zwiększa odporność na ścieranie, chroni przed skutkami środowiskowymi (takimi jak promieniowanie UV, wilgoć, itp). Technologia umożliwia barwienie drewna i jego ochronę już jedną warstwą.

Zastosowanie: wewnątrz i na zewnątrz do pokrywania powierzchni drewnianych włączając w to meble, zabawki itp. Do prac renowacyjnych. Farba nadaje się także do malowania tynku, betonu, cegieł i metalu.


Przygotowanie powierzchni: jeśli powierzchnia jest malowana produktami chemicznymi należy usunąć je przed użyciem PAINT ECO. Powierzchnia musi być czysta, sucha i wolna od pozostałości żywicznych czy pyłu. Spękania i nierówności powinny być uzupełnione przed użyciem produktu. Do stosowania na zewnątrz zaleca się użycie preparatu biobójczego na bazie wody.

 

Zużycie:

tarcica ≈ 4-7 sq.m./1 L

drewno heblowane ≈ 12-15 sq.m./ 1L

drewno twarde ≈ 36 sq.m./ 1L

Podane wartości są orientacyjne. Należy pamiętać, że wyniki zależą od rodzaju drewna i sposobu przygotowania. Zawsze zaleca się przeprowadzenie próby w celu obliczenia dokładnej wydajności.


Nakładanie: Farbę można łatwo nałożyć pędzlem lub wałkiem. Dla uzyskania najlepszego rezultatu malować cienkimi warstwami. Nie stosować na powierzchnie w bezpośrednim nasłonecznieniu i dobrze wymieszać przed użyciem. Czas schnięcia każdej warstwy wynosi 24 godziny. Rekomendowany zakres temperatur podczas malowania: +10C0 – +25C0. Niższa temperatura, mokre drewno i wysoka wilgotność powietrza wydłuża czas schnięcia. Powierzchnie zabezpieczone farbą PAINT ECO mogą być konserwowane dowolnym produktem z asortymentu PAINT ECO.

 

Czyszczenie narzędzi: Narzędzia można czyścić naturalną terpentyną lub ciepłą wodą z mydłem.

UWAGA! Materiały nasączone gotowanym olejem lnianym są narażone na samozapłon! Natychmiast po użyciu, ręczniki papierowe lub szmaty muszą zostać spalone lub namoczone w wodzie i wyrzucone. Opakowania mogą być traktowane jako odpad z gospodarstwa domowego i poddane recyclingowi. Oryginalne, fabrycznie zamknięte opakowanie może być przechowywane przez okres 3 lat od daty produkcji. Produkt nieużywany należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu.

Detalicznie kupisz tu koszyk detal